Türkiye - Belçika Nakliyat

Türkiye-Belçika nakliye ücretleri sıklıkla araştırılıyor. Bu yazıda; yurt içinden yurt dışına gerçekleştirilen uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde ücretlerin neye göre belirlendiği gibi merak edilen soruları yanıtlayacağız. Ayrıca, karayolu ile eşya ve yük taşımacılığı gerçekleştirilirken kullanılan parsiyel ve full tır gibi yöntemlere değineceğiz.

Türkiye-Belçika nakliye süreçleri, uluslararası ticaretin hız kazanmaya başlaması ile araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Ülkeler arasında var olan ticari anlaşmalar ve desteklemeler, uluslararası ticaretin hız kazanmasına doğrudan etki etmektedir. Türkiye ve Belçika nakliyat süreçlerinde hangi taşımacılık yöntemlerinin  sıklıkla kullanıldığı, en hızlı taşımacılık yönteminin hangisi olduğu, lojistik firmaları ile anlaşırken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konuları sizler için ele adık.

Belçika’ya Nakliyat Nasıl Yapılır?

Türkiye-Belçika nakliye süreçleri sırasında karayolu, hava yolu ve deniz yolu tercih edilebilir. Ekspres gönderimi gerçekleştirilecek olan eşyaların sahip olduğu ağırlığın kaç ton olduğu, kargoların teslim yerine ne kadar zamanda ulaşması gerektiği ve kargo ücretleri, bu yöntemlerden hangisinin tercih edileceği üzerinde oldukça etkilidir.Türkiye-Belçika nakliye süreçleri sırasında konteynerler ile gerçekleşen deniz yolu taşımacılığı, en sık tercih edilen yöntemdir. Karayolu bağlantısına da sahip olan iki ülke arasında var olan mesafe ve liman avantajları, deniz yolunun tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Türkiye-Belçika nakliye hizmetlerinde, ticari amaçla en çok araç ve araç parçaları nakliyesi yapılmaktadır. Bu ürünlerin nakliyesindeki taşımacılık yöntemi,yoğunluklu olarak deniz yoludur. Konteynerler ile taşımacılığı gerçekleşen bu ürünler, iki ülke arasındaki en yoğun ticareti gerçekleşen ekipmanlardır.

Türkiye’den Belçika’ya Nakliye Fiyatları

Hava yolu taşımacılığı en hızlı ancak fiyatları bakımından en yüksek yöntemdir. Deniz ve demir yolu, genellikle en uygun ücretleri sunan iki taşımacılık yöntemidir. Ancak bu yöntemler, karayolu ile ulaşıma göre zaman açısından dezavantajlı olabilir. Karayolu ise ulaşılabilir mesafede, ücret ve zaman açısından çoğu zaman sıklıkla tercih edilmektedir.
Yurt içinden yurt dışına olan gönderimlerde, yük taşımacılığı sırasında kargo için ayrılan kapasite de oldukça önemlidir. Hava yolu, en sınırlı taşımacılık kapasitesini sunarken, karayolu da uluslararası mevzuatlarla sınırlandırılmıştır. Yük taşımacılığında en yüksek taşımacılık kapasitesini deniz ve demir yolu sunmaktadır.


Türkiye-Belçika nakliyat süreçlerinde, yük taşımacılığı için talep edilen ücretler, seçmiş olduğunuz taşımacılık yöntemine göre ve kargo desisine göre farklılık göstermektedir. Türkiye’den Belçika’ya nakliye fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayarak, web sitemizde yer alan “Fiyat Teklifi Al” butonu aracılığıyla teklif alabilirsiniz.

Yurt Dışına Eşya Nakliyatı

Eşya nakliyatı yurt dışına nasıl yapılır? Yurt içinden yurt dışına eşya nakliyatında; hava yolu, karayolu, deniz yolu, demir yolu ve nehir yolu gibi seçenekler tercih edilebilir. Kargonun sahip olduğu nitelik, desi, ton ve ayrıca iki ülke arasında var olan coğrafi koşullar, yük taşımacılığının hangi yöntemle gerçekleşeceği üzerinde doğrudan etkilidir.

Yurt dışına en hızlı nakliye, hava yolu yük taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Ancak, oldukça yüksek maliyetli olan bu taşımacılık yöntemi, bireysel veya kurumsal gönderilerde çok fazla tercih edilmemektedir. En uygun fiyat seçeneklerini karayolu ve deniz yolu sunmaktadır. Mesafe, coğrafi koşullar, kargo niteliği gibi çok sayıda etkenin bir araya gelmesiyle belirlenen taşımacılık seçenekleri arasından en uygun seçeneği değerlendirmelisiniz.

Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde gönderimlerde dikkat etmeniz gereken noktalar:

•İthalat ve ihracat süreçlerinde yer almış ve Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde daha önce deneyimli olan uluslararası lojistik firmaları ile anlaşma sağlamanız oldukça avantajınıza olacaktır.
•Geçmiş dönem ve 2021 yılı güncel mevzuatlarına hâkim, gümrük süreçlerini tanıyan lojistik firmalarını tercih etmelisiniz.
•Gönderimini gerçekleştirecek olduğunuz kargonun veya eşyanın; eni, boyu, tonu vb. bilgilerine sahip olmalısınız.
•Kolay takip edilebilirlik ve doğru planlama açısından avantaj sunan, yurt dışı kargo takip sistemine sahip uluslararası lojistik firmalarını tercih etmelisiniz.
•Gönderimi gerçekleşecek kargonun; parsiyel, komple ve ağır nakliyat gibi hangi türde bir kargo olacağını öğrenmelisiniz.
•Gönderimini gerçekleştireceğiniz ürünün; uluslararası mevzuat hükümlerince doğru etiketlendiğinden, paketlendiğinden ve sigortalandığından emin olmalısınız.

Frigo Taşımacılıkta Gıda Ürünlerinin Isı Değerleri

Frigo taşımacılık veya soğuk zincir kargo taşımacılığı ile taşınan ürünleri nedirin yanıtı, içecek ve yiyecek malzemeleri, süt ve süt türevleri, ilaçlar ve ilaç sanayi ürünleri, et ve et türevleri, balık ve türevleri, yumurta ve türevleri, sağlık sektöründen numune gönderimi, taze kan ve canlı organ taşımaları, çiçek ve bitki ürünlerinin taşımacılığı ürünleridir. Bu ürünlerin bazılarının taşınabilir ısı değerleri; meyveler için 1-3 °C derece arasındadır. Bazı sebzeler, domates, fasulye, yazlık kabak için 4,5-7,5 °C’dir. Soğuk zincir kargo ile taşınan diğer ürünler için; sarımsak, kuru soğan: 5 °C, dondurulmuş et ürünleri için max -18 °C, dondurulmuş unlu mamuller için -12 °C-18 °C’dir.

Yurt Dışına Nakliye Kaç Günde Gider?

Yurt dışından yurt içine veya yurt içinden yurt dışına gerçekleşen gönderimlerde, hangi taşımacılık yönteminin kullanıldığı, zaman üzerinde doğrudan etkilidir. Ayrıca iki ülke arasındaki mesafe, ekspres gönderimi yapılan ürünün sahip olduğu ağır nakliyat vb. nitelikler teslimat sürelerini doğrudan etkiler.
Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde, gönderilen eşyalar teslimat noktasına kaç günde gider? Belçika, nakliye süreçlerinde lojistik performansı yüksek bir ülkedir. Sevkiyat noktasından yükleme limanına ortalama teslim süresi 2 gündür. Gönderilen ürünlerin teslim limanından alıcıya ortalama teslim süresi ise 3 gündür. Lojistik performans açısından güçlü bu ülkeye, Türkiye’den genellikle deniz yolu aracılığıyla ekspres olarak eşya gönderimleri yapılmaktadır.

Belçika’ya En Hızlı Nakliye

Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde en hızlı lojistik faaliyetleri, hava yolu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Uçakla ekspres gönderimlerde, varış süresi yaklaşık 4 saattir. Ancak bu gönderimler, fiyatları açısından dezavantajlıdır. Yüksek fiyatlar sunan bu lojistik faaliyetler, kişiler ve kurumlar tarafından,  özel veya zaman açısından acil kabul edilen gönderimlerde tercih edilir.
Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde hava yolundan sonra sıklıkla tercih edilen yük taşımacılığı yöntemi, karayolu ve deniz yoludur. Karayolu tercih edilen ekspres gönderimlerde ise bu süre yaklaşık olarak 1 buçuk gündür. Gemi ile olan ekspres eşya gönderimlerinde sevkiyat noktasından yükleme limanına olan teslim süresi yaklaşık 2 gündür.
Gönderimi gerçekleşen ürünlerin en kısa sürede varış noktasına ulaşabilmesi için mevzuatlarda belirtilen ve göndericiden talep edilen belgelerin eksiksiz olması ve bilgilerin doğru girilmesi önemlidir. Bu adım, ürünlerin gümrük işlemlerinin hızlı bir biçimde ilerlemesini sağlayacaktır.

Belçika’ya En Hızlı Nakliye Nasıl Yapılır?

Yurt içinden Belçika’ya en hızlı nakliye hava yolu ile yapılır. Ekspres olarak gerçekleştirilen bu yük taşımacılığı yöntemiyle İstanbul’dan ekspres gönderimi gerçekleşen kargolarınız, yaklaşık 4 saatte varış havalimanında olur. Hava yolu ile ekspres gönderim genellikle özel, bozulabilir ve zaman açısından aciliyet gerektiren kargolar için kullanılmaktadır.
Lojistik işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için gönderimi yapılacak olan ürünlerin belgelerinin doğru hazırlanması ve eksiksiz olması oldukça önemlidir. Gümrük işlemlerinin hızlı bir biçimde ilerlemesi ve ürünlerin zamanında teslimi için bu konuya özellikle dikkat etmek gerekmektedir.

Türkiye’den Belçika’ya Navlun Nasıl Hesaplanır?

Türkiye-Belçika nakliye faaliyetleri sırasında navlun hesaplamak için göndereceğiniz ekspres kargonun; en, boy ve yükseklik bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Yurt içinden yurt dışına olan gönderilerde “En x Boy x Yükseklik / 5000” formülü ile yükün kaç ton ya da kaç kilogram olduğunu öğrenebilirsiniz. Buraya tıklayarak, sitemizde yer alan “Navlun Hesaplama Aracı” ile navlun hesaplamanızı yapabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Ücretler; gönderinin hacmine, tonuna ve gereken konteyner sayısına göre artış gösterir.

Türkiye’den Belçika’ya Hangi Yolla Nakliye Yapılır?

Türkiye-Belçika nakliyat süreçlerinde coğrafi olarak kara, deniz ve hava yolunu kullanmak mümkündür. Ancak genellikle uygun ücret ve geniş taşıma kapasitesi ile konteynerler aracılığıyla gerçekleşen, ekspres deniz yolu parsiyel nakliyesi tercih edilir. Deniz yolu, en uygun ücret seçeneklerini sunar.

Belçika’ya Nakliye Kaç Günde Gider?

Türkiye-Belçika nakliye süreçlerinde yurt içinden yola çıkan ürünler, karayolu ile 1 buçuk günde, hava yolu ile yaklaşık 4 saatte, deniz yoluyla ise yaklaşık 2 günde varış noktasına ulaşmış olur. Ancak araçların yola çıkma kapasitelerine ulaşmaları, sefer planına uygun hareket etmeleri vb. nedenlerle bu süreler karayolunda 1 haftaya, deniz yolunda ise 1 aya kadar uzayabilmektedir.