Türkiye-Danimarka Nakliyat

Türkiye’den Danimarka’ya nakliyesi gerçekleşecek ürünler ve kurumsal lojistik hareketleri ile ivme kazanmaktadır. Karayolu ile taşınacak kargoların geçtiği ülkeler; Türkiye çıkış noktasından, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Almanya ve son olarak Danimarka’dır. Deniz yolu ise değişiklik göstermektedir.
• Danimarka’ya nakliyesi olan önemli ihracat ürünleri; jeneratör setleri, tıbbi ilaçlar, domuz eti, insan ve hayvan kanı, serum, aşı, toksin vb. ürünler, petrol yağları ve bitümenli minerallerden elde edilen yağlar olmaktadır.
• Türkiye’ye gelen ithal ürünler ise; metal cevherleri, enerji üreten ve çeşitli sanayi kollarında kullanılan makina ve cihazlar, organik kimyasal ürünler, kimya sanayi ürünleri, çeşitli mamul eşya, elektrikli makine ve cihazlar olmaktadır.
İthalat hacmini büyüten diğer ürünler ise, rüzgâr enerjisi, inşaat, imalat, sağlık, ticaret, turizm ve gıda gibi alanlardaki kargolardır. Danimarka’ya nakliye ve Türkiye’ye nakliyat, devlet ve özel sektör arasındaki iş birliği  ile büyümektedir.

Danimarka’ya Nakliyat Nasıl Yapılır?

Danimarka’ya nakliye sırasında Türkiye çıkış noktasından, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Avusturya ve Almanya güzergâhı kullanılmaktadır. Karayolu nakliyesi, parsiyel, kombine, intermodal taşımacılık ve konteyner yük taşımacılığı gibi farklı modlarda gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca demir yolu bağlantısı sayesinde Danimarka’ya nakliye daha uygun fiyata, deniz yolundan daha hızlı bir şekilde Danimarka’ya nakliyesi varmaktadır.  Kargoların nasıl taşınacağı ton, cins, hacim, en ve boya göre değişiklik gösterebilmektedir. Hava yoluyla express taşımacılık ve genel kargo  taşımacılığı yapılabilmektedir. Danimarka’ya nakliyesi Türkiye’den çıkan bir kargonun nasıl taşınacağı; hız, güvenlik ve ücretler bakımından değişiklik göstermektedir. Deniz yolu taşımacılığı ile kapıdan kapıya servisler hava yolunda olduğu gibi mümkün olmamaktadır. Fakat deniz yolu ücretleri bakımından lojistik faaliyetlerinde öne çıkabilir.

Türkiye’den Danimarka’ya Nakliye Fiyatları

Türkiye’den Danimarka’ya nakliye fiyatları, yükün tonu ve hacmine göre değişiklik gösterir. Danimarka’ya nakliye süreçlerinde ücretlere etki eden faktörler arasında lojistik modları ve ayrıca kargonun özellikleri etkin rol almaktadır. Örneğin; İsveç’e nakliyesi yapılacak ürünün ağır nakliyat olması fiyatları ve diğer değişenlere etki edecektir. Taşınan ürünlerin GTİP numarasına göre uluslararası sözleşmelerde ülkelerin vergi sisteminde yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Parsiyel taşımacılık bir lojistik fiyatlarda avantaj sağlayabilmektedir. Birden fazla alıcının yükü aynı tır, gemi, konteyner ve uçak ile göndermek parsiyel taşımacılık ile mümkündür. Tehlikeli maddelerin ve ağır nakliyatların ücretleri tüm dünyada değiştiği gibi Danimarka’ya nakliye ücretlerinde de değişmektedir. Türkiye’den çıkış yapan kargoların hacmi ve tonu minivan ile taşımaya uygun ise express kargolar yaklaşık 3 iş günü içerisinde  varmaktadır.

Yurt Dışına Eşya Nakliyatı

Yurt dışı eşya nakliyatı son dönemlerde sıklıkla araştırılıyor. Türkiye’den eşyaların Danimarka’ya nakliyesi için karayolu taşıma servisi veren birçok firma bulunmaktadır. Fiyatları bakımından alternatifler sunan birçok firma bulunmaktadır. Karayolu firmaları bu kadar farklılık gösterirken yapılan taşıma teklifleri de kargonun ton ve cinsine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Zati, kişisel eşyaların taşınmasında farklı, ağır nakliyatta farklı, parsiyel ve konteyener taşımalar için farklı ücret ve yükümlülükler bulunmaktadır. Ayrıca yurt dışına, Danimarka’ya nakliyesi yapılan kargo ve eşyalarda bazen depolama hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için de bu hizmeti sunan firmalar ile anlaşarak lojistik faaliyetlerini kargo zarar görmeden yapabilirsiniz. Yurt dışına ve yurt içine taşımalarda sigortanın eşyaların güvenliği için önemi büyüktür. Lojistik firması tercih edilirken kargo ve eşyalara sigorta yapan firmaların yük taşımacılık faaliyetlerini  kullanmalısınız. Böylelikle kargoları olası zararlı durumlardan koruyabilirsiniz.
• Danimarka’ya nakliyesi yapılacak ürünler için önce kargonun, en, boy, hacim, cins, ton veya kilogram özelliklerini bilmemiz gerekmektedir. Lojistik taşımacılıklarında genellikle kargoların hacmine ve tonuna göre taşımacılık fiyatları değişiklik göstermektedir.
• Gümrük mevzuatına uygun taşınması için iyi bir aracı firma ile çalışarak kargoların geçişini hızlandırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.
• Zati eşyaların Danimarka’ya nakliyesinde Türkiye’den çıkmadan önce gerekli belgelerine sahip olmalı ve bunları kontrol etmeliniz.
• Hacim ve ton önemli faktördür. Kargoların hacmini olabiliğinde küçük tutmaya çalışın.
• Yurt dışı kargo takibi sunan firmalarla anlaşma sağlayın.
• Sonrasında doğru bir lojistik firması ile taşıma işlemi sorunsuz gerçekleşecektir.

Yurt Dışına Nakliye Kaç Günde Gider?

Yurt dışına nakliye ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Türkiye-İstanbul çıkışlı bir kargo,  transit yol ile süresi komple taşımalarda 6 ile 7 gün arasında gerçekleşmektedir. Parsiyel taşımalarda 7-9 gün arasıdır olabilmektedir. Karayolu taşımaları için genellikle ortalama 6 ile 7 gün olmaktadır. Yurt dışına nakliyede, yurt içi ulaşım süreleri hesaplanmaktadır, ayrıca karayolu  ile kapıdan kapıya ya da evden eve yük taşımacılığı mevcuttur. Yurt dışına deniz yolu ile taşımalar ayları bulabilmektedir. Bunun nedeni gemilerin duruş ve kalkışlarının ülkelerin durumlarına göre değişmesidir. Bunun için doğru bilgi armatörlerin sitesinden alınmaktadır. Hava yolu ile yük taşımacılığı saatler içerisinde yapılmaktadır. Express kargo taşımalarında bu durum 3 iş gününde gerçekleşir.

Danimarka’ya En Hızlı Nakliye

Danimarka’ya en hızlı nakliye, Türkiye’den hava yoludur. Nedeni ise yük taşımacılığı saatler içerisinde teslim olmasıdır. Fakat hava yolunda kapıdan kapıya servis mümkün olmamaktadır. Başka bir modun desteğine ihtiyaç duymaktadır. Danimarka nakliyesi için gerekli olan hız kargonun aciliyetine göre değişmektedir. Karayolu ile Danimarka’ya nakliye yaklaşık 6 ile 7 gün arasında sürmektedir. Ayrıca kapıdan kapıya, evden eve taşımacılık fırsatları ile kişilere avantaj da sağlamaktadır. Deniz yolu ücretleri bakımından tercih sebebi olsa da, uzun süren bir  zamanda lojistik faaliyetleri sürdüğü ve kapıdan kapıya taşımacılık mümkün olmaması nedeni ile bazı acil olan kargolar için dezavantajlı olabilmektedir. Fakat yüksek tonajlı yükler, ücretleri bakımından avantajlıdır. Yük taşımacılığında hız tercihlerine göre modlar değişmektedir.

Yurt Dışına Nakliyat Çeşitleri

Hava yolu taşımacılığı, yurt dışına nakliyat çeşitleri arasındadır. Lojistikte en önemli tercih etkeni hızlı ve güvenilir olmasıdır. Uzak mesafelerde bozulabilen kargolar için hava yolu kullanılmaktadır. Özellikle sağlık ürünlerini içeren kargoların nakliyatı için önemli bir taşıma modudur.
Demir yolu taşımacılığı ağır tonlu ve hacimli kargolar için önemli bir yurt dışına nakliyat türüdür. Yurt dışına örneğin Türkiye’den Danimarka’ya nakliyesi olacak kargolar, gelişen entegre sistemler ile düşük ücretlere taşınabilmektedir. Özel sektör ve devlet girişimleri ile yurt dışı ve yurt içi taşımalarda sıkça tercih sebebi olmaktadır.
Parsiyel taşımacılık ise aynı kabın içinde birden fazla alıcının kargoları veya eşyalarının taşınması ile yapılmaktadır. Aynı konteyner veya tırda birden farklı alıcıların yükü Türkiye’den çıkarak Danimarka’ya nakliyesi gerçekleşmektedir.

Danimarka’ya En Hızlı Nakliye Nasıl Yapılır?

Danimarka’ya en hızlı nakliyat çeşidi, eğer kargo ağır nakliyat kargosu değilse hava yoludur. Hava yolu dışında minivan ile yapılan express taşımacılıklarda Danimarka’ya nakliyesi Türkiye’den 3 iş günü sürmektedir. Düşük tonlu kargo ve eşyalar için parsiyel taşımacılık ve konteyner bu modda mümkün değildir. Hava yolu ile yük taşımacılığı  ile kargolar güvenli ve hızlı taşınmaktadır.

Türkiye’den Danimarka’ya Hangi Yolla Nakliye Yapılır?

Türkiye’den Danimarka’ya genellikle karayolu ile taşımacılık yapılmaktadır. Lojistik modu karayolu ise Türkiye çıkış noktasından, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Almanya’yı geçerek ve son olarak Danimarka’ya nakliye gerçekleşmektedir. Bu lojistik modları içerisinde parsiyel ve konteyner yük taşımacılığı, yükün kaç ton olduğuna ve hacmine bağlı olarak yapılmaktadır.
Danimarka’ya Nakliye Kaç Günde Gider?
“Danimarka’ya nakliye kaç günde gider?” sorusunun yanıtı  karayolu tercih edildiğinde ortalama 7 gün olmaktadır. Fakat deniz yolu tercihinde ayları bulmaktadır. Ayrıca kapıdan kapıya nakliye olması nedeni ile Danimarka’ya yurt içi nakliyesi sağlanan lojistik firması ile çalışılabilir.

Türkiye’den Danimarka’ya Tır Nakliye Fiyatları

Türkiye’den Danimarka’ya tır nakliye fiyatları belirlenirken yükün ağır nakliyat ile mi yoksa parsiyel veya konteyner ile taşıdığı önem taşımaktadır. Lashing, ambalajlama fiyatlara ve ücretler etki eden faktörler arasındadır. Türkiye’den Danimarka’ya nakliyesi ortalama karayolu ile 5 ülke geçerek 7 gün içerisinde sağlanmaktadır. Zati eşyalarda bu süreç değişiklik gösterebilmektedir.