Minivan Express Taşımacılığı

Minivan Karayolu ekspres taşımacılığı, hava yolu taşımacılığına alternatif olarak daha ekonomik,hızlı ve güvenli bir taşıma şeklidir. Ürünleriniz, gideceği ülkeye bağlı olarak ortalama 24 ile 72 saat civarında teslim edilir. Minivan ekspres taşımacılığı size lojistik te en hızlı çözümü sunar. Naklico Taşımacılık olarak, modern araçlarımız ile 1200 kilograma kadar olan yüklerinizi Avrupa’ anın heryerine ve İngiltere’ ye taşıyoruz.

Hizmetlerimiz

Komple Taşımacılık

Bir firmaya ait yükün tek başına yine tek bir taşıma aracına yüklenerek nakliyesine Komple Taşımacılık; bu şekilde taşınan yüke ise Komple Yük denilmektedir. İngilizce tam treyler yükü anlamındaki Full Truck Load kelimelerinin baş harfleri olan FTL Taşımacılık olarak da anılır. Komple taşımacılık, gerek sürat, gerek güvenlik, gerekse de fiyat açılarından en uygun nakliye metodudur. Bu tip taşımalarda ürünleriniz ambar ya da kargo modelinde olduğu gibi aktarma ve elleçleme görmez ya da parça yük taşımacılığında olduğu gibi araç yola çıkmak için başka yükler bulmayı beklemez. Onun yerine sırası ile kamyonet, 6 ya da 10 teker veya 40 ayak kamyon ya da TIR gibi vasıtalar ile yükünü aldığı gibi direkt olarak müşteriye doğru yönelir.

Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel taşımacılık nasıl yapılır diye bakıldığında öncelikli olarak taşımacılığı yapılacak olan ürünlerin ihracat yapılabilecek ürünler kategorisinde yer alması beklenir. Daha sonra sahipleri farklı olan ürünler parsiyel taşımacılık ile birlikte kolayca taşınabilir. Lojistik sektörünün yaşadığı hızlı bir değişim ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin talepleri ve istekleri doğrultusunda hizmet türleri değişiklik göstermiştir. Esnek lojistik yöntemlerinin geliştirilmesi ile birlikte ortaya çıkan bir taşımacılık türüdür.

Frigo Taşımacılık

Frigo taşımacılık şekli, soğuk zincir kargo taşımacılığın lojistik terminolojisindeki bir diğer isimdir. Bu taşıma modunun farklı ürün kategorisi çeşitleri vardır, bunlar standart, cool, cold ve freeze’dir. Frigo taşımacılık veya soğuk taşımacılık yapmak için özel araçlara ihtiyaç vardır. Genelde gıda sektörü ve medikal taşımalar için soğuk zincir kargo tercih edilmektedir. Bu ürünlere örnek olarak, içecek ve yiyecek malzemeleri, süt ürünleri, ilaçlar ve ilaç sanayi ürünleri, et ve balık ürünleri örnek verilebilir. Sağlık sektöründen numune gönderimi, taze kan ve canlı organ taşımaları, çiçek ve bitki ürünlerinin taşımacılığı frigo veya soğuk taşımacılığa girmektedir. Frigo taşımacılık ile ürünlerin olması gerek sıcaklığı yolculuk boyunca korunmuş olur böylelikle ürünler bozulma, şekil değiştirme veya erime gibi durumlar yaşamaz. Frigorifik taşıma yapılacak ürünlerin ambalajında veya taşıma işlemini gerçekleştirecek kişi için ürünün taşınması gereken derece üzerinde yer almalıdır. Frigo taşımacılık nedir sorunun yanıtı; sıcaklık koşullarına göre bozulma, şekil değiştirmeye ve benzeri durumlarla bozulabilecek ürünlerin özel soğutucu araçlarla taşınmasıdır.

ADR Taşımacılık

ADR tehlikeli maddelerin uluslararası karayolu nakliyesi hakkındaki regülasyondur. Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından 30 Eylül 1957’de yayınlanmış ve 29 Ocak 1968 tarihinde yürürlüğe girmiştir. ADR mevzuatının amacı tehlikeli maddelerin insan sağlığı, diğer canlı varlıklar ve çevreye zarar vermeden güvenli ve düzenli bir şekilde kamuya açık karayollarında taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Demir yolu, hava yolu, deniz yolu için farklı belgeler vardır. Örneğin hava yolu için ATC belgesi verilmektedir. ADR yönetmeliği, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 kez revize edilmiştir. Son hali ise ADR 2003’tür. 1 Ocak 2003 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yönetmeliğin son kabul edilen hali ECE/TRANS/160 adı ile yayınlanmıştır ve iki ciltten oluşmaktadır. Güncel olarak bu yönetmeliği kabul eden ve yürürlüğe koyan tam 43 ülke vardır. 43 ülke arasında Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere ve Kuzey İrlanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Norveç, Kıbrıs, Romanya ve daha birçok ülke yer alırken Türkiye’de yönetmelik henüz yürürlükte değildir.